RSS Twitter Facebook LinkedIn YouTube

Concurrentie voor de iPad: Google tablet en WePad

 Concurrentie voor de iPad: Google tablet en WePad

*Nerdgasm

Terwijl de release van de iPad in Nederland nog even op zich laat wachten, komen de geruchten omtrent concurrenten langzaam op gang.

De eerste is afkomstig van de New York times. Het schijnt dat de CEO van Google, Eric Schmidt, tijdens een feestje in LA heeft laten slippen dat de zoekmachinegigant zelf ook bezig is met een tablet. Nu is dat niet zo heel erg vreemd. Google heeft al een telefoon alla de iPhone, met hun eigen mobiele OS Android. Even opblazen en je hebt een Google Tablet. Een roddel met een hoge waarschijnlijkheid, dronken mensen spreken immers de waarheid.

Andere concurrentie komt uit Duitsland en is al veel meer dan een gerucht. De WePad (ergens op een marketingafdeling zit iemand heel erg trots op zichzelf te zijn) draait op Linux en Google’s Android. In tegenstelling tot de iPad heeft de WePad een aantal usb-poorten, zodat je hem makkelijk aan je computer kunt hangen en usb-sticks kunt gebruiken. Ook ondersteunt de WePad flash en multitasken. En alle bestaande Android apps kunnen er op draaien.

wepad Concurrentie voor de iPad: Google tablet en WePad

De WePad en de Duitse Steve Jobs.

Ik denk dat de WePad en de eventuele GooglePad een behoorlijke potentie hebben. De iPhone en de iPad zijn gesloten systemen. Voor de iPhone heb ik dat nooit als problematisch ervaren. Het is m’n telefoon en alle apps zijn een soort bonus. De iPad gaat echter meer richting computer dan telefoon, en van een computer verwacht ik veel meer. Ik wil zelf toegang tot de folders op mijn harde schrijf bijvoorbeeld. De mogelijkheden van een Linux/Android combo maken dit wellicht echt een keer een Apple-killer.

 Concurrentie voor de iPad: Google tablet en WePad
Door Anne | 13 April, 2010 | Tech | , , , , , | 6 reacties   

6 Reacties

  1. Posted by Arriolus on 13 April 10 at 12:14pm

    Klinkt goed, maar denk dat ik de hele tablet hype aan mij voorbij laat gaan. Althans, dat ga ik proberen :-) Heb het niet echt nodig…toch?

    Google Android doet het goed overigens, heb een beetje het idee dat dat het nieuwe apple word.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Posted by Anne on 13 April 10 at 12:19pm

    Nou, ik kan proberen het aan mij voorbij te laten gaan, maar ik weet toch hoe het gaat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. Posted by John on 13 April 10 at 2:20pm

    Ik ga ZO erg comics lezen en kopen op de iPad dat ik er beter twee kan kopen voor als de eerste versleten is.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  4. Posted by Lannie on 13 April 10 at 3:03pm

    Sorry mensen, ik heb het te druk met gniffelen om de naam WePad om een inhoudelijke reactie te kunnen leveren… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

  5. Posted by VPRO RadioGemist Iphone/Ipad « on 13 April 10 at 3:40pm

    [...] worden. Daarnaast werkt de app op de iPad, die we straks natuurlijk allemaal in ons bezit hebben, of toch niet? Ik ben zelf geen diehard radioluisteraar, maar kan me goed voorstellen dat deze app aan de eisen [...]

    Thumb up 0 Thumb down 0

  6. Posted by Frank on 13 April 10 at 5:45pm

    Ik zit nu nog ten alle tijden met me Mac op schoot films te kijken in de trein. Dit zou makkelijker wezen door mdidel van de iPad. Maar ik zie ook in de telefoon branche een grote omschakeling naar Google Android, Samsung Spica, Htc Legend, Htc Hero leuke toestelletjes.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Reageren